Vítejte na blogu jedné rozpolcené osobnosti.
Jste-li tu poprvé, přečtěte si první článek. Pro lepší orientaci použijte mapu.
Chcete-li, zapište se na seznam blogů, kam ráda zavítám.
Nechť je vám tu dobře. Vaše Tee ...

Budoucnost je ve hvězdách...

9. října 2014 v 13:05 | Tee |  Kniha možností
Spousta lidí, spousta snů a plánů... Otázka budoucnosti a toho, co pro ni děláme v současnosti, jak se snažíme přiblížit svým cílům. Toto téma jako kdyby bylo volným pokračováním toho předchozího, na které jsem psala motivační báseň, o pár řádků níže pak říkám "věřte a dosáhnete úspěchu". Myslím, že víra v něco (a ne zrovna v boha) je opravdu dost důležitá pro náš vývoj a uskutečnění našich přání, ať jsou reálné nebo ne. Pokud nevěříte, že to funguje, můžu vám popsat několik svých snů, které se mi postupně plní jen tím, že věřím a "něco málo" pro to dělám. Ale všechno mi, jak se zdá, nahrává zkrátka život sám... :)I. Láska aneb člověk, kterého jsem hledala...

~ Byla jsem nešťastná, nikdo mě neměl rád, jak se říká "ani pes po mně neštěkl". Tak jsem snila a představovala si někoho úžasného, kdo by mě miloval takovou, jaká opravdu jsem. Nevadilo by mu, že se nelíčím, že možná vypadám mladší než jsem, že uvnitř jsem stále dítě [a pravděpodobně jím i zůstanu] a "trochu" blázen, že jsem citlivka a naivka, že mám své chyby [který člověk však žádnou nemá?]... Člověk přece potřebuje lásku, něhu, porozumění a naslouchání, jinak se cítí docela sám a ztracený.
~ I tu se objevil... po letech snění, přání a závidění ostatním jsem se i já stala pro někoho tou první osobou v jeho životě. A co jsem pro to udělala? Spontánní rozhodnutí ve chvíli, kdy bych to od sebe nejmíň čekala. Ale udělala jsem to tak, jak jsem to cítila v tu chvíli, něco mě táhlo vyzkoušet si zariskovat - říká se přece "risk je zisk". A povedlo se! Opravdu jsem získala, protože jsem věřila, že to vyjde. Ani jsem o tom vlastně nepochybovala, protože pochybnosti jsou to, co nás sráží dolů a staví nám překážky na naši cestu...

II. Hudba aneb kapela, kterou jsem si přála...

~ Miluji hudbu a vždy jsem k ní měla dobrý vztah. I když to neplatilo o vystupování na veřejnosti. Neměla jsem ráda koncertování s klavírem, flétnou nebo zpěvem v sólovém podání, protože jsem se sama styděla. Vždy jsem měla velikou trému a skoro vždycky jsem vystoupení zkazila tím, jak se mi klepaly ruce nebo hlas. Proto jsem raději vystupovala se sborem nebo souborem (nebo aspoň v duu či triu). Později jsem měla touhu založit kapelu s některými kamarády, párkrát se nám povedlo se sejít, ale vždycky se to hned rozpadlo. Byla jsem zklamaná, ale stále jsem toužila po kapele, neodradilo mě to.
~ A tak jsem se rozhodla si svůj sen splnit. Sedla jsem k počítači a hledala "hudební inzeráty". Hned první inzerát, který jsem rozklikla, obsahoval pohledávku zpěvačky a hudebnice přibližně v mém věku a nechyběly mu i takové detaily, které jsem od toho přesně očekávala (otevřenost žánrům, hra srdcem, vystupování v ulicích, apod.). A tak se stalo, že jsem na ten inzerát ihnet zareagovala. Ještě ten den mi na něj přišla odpověď s kladným vyhodnocením situace. A pak jsme si začali psát... dali si kontakty... a nakonec jsme se i sešli. A kdo ví, co bude dál - já věřím, že jen to nejlepší... :)


III. Fotografování aneb sdílení stejné vášně...

~ Už dlouho jsem toužila po tom sdílet s někým svou fotografickou vášeň a chodit po městě a po přírodě fotit zajímavé věci. Lidi bych na to možná i sehnala, ale nikdy to nebylo ono, vždycky tam byla nějaká překážka, ať už v komunikaci, nebo v časové tísni, nebo v rozdílných představácch o focení [i když to nemusí být na škodu, aspoň člověk získá jiný pohled na věc a předá si s tím druhým dojmy a zkušenosti]. Nicméně jsem stále hledala člověka, který by splňoval většinu mých požadavků, byl bezproblémový, co se týče místa, času (relativně) a objektů pro focení, dělal by kompromisy a přistupoval by i na mé návrhy...
~ Je to až neuvěřitelné, ale já takového člověka opravdu našla, a dokonce pouhou náhodou. Našla jsem člověka, kterého jako kdybych znala už déle, se kterým si rozumím ve spoustu věcech - máme toho tolik společného, což jsem vůbec nečekala... A hádejte, kdo to je! Je to ten muzikant z inzerátu, se kterým jsem se sešla, abychom se poznali a domluvili na spolupráci. My jsme to seznamování však pojali trochu jiným způsobem, a to fotografickým. Je pravda, že při nějaké činnosti člověka dokážeme poznat lépe, než jen při pouhé komunikaci. Zvláštní, nikdy jsem si to neuvědomila, až teď. A nyní jsem za to moc vděčná, protože mi to slibuje opravdu skvělou budoucnost! :)


...a takhle bych mohla pokračovat dál [pokračování příště], protože není všechno tak čeronbílé a nesnadné, jak se možná někomu zdá. Stačí trochu otevřít oči a hledět na svět trochu jinak, vidět všechno více v pozitivním světle. Více riskovat, protože co můžeme ztratit? Pozitivní výsledek se za čas jistě dostaví. A pokud ne, nevzdávejme se!


Otázka toho tématu zněla "Má smysl něco plánovat?"
Má odpověď na ni je "Ano, rozhodně má, ale musíme tomu věřit a něco pro to obětovat."
"Naplánujte si život podle svých snů, pak jděte a uskutečněte je. A hlavně nepřestávejte věřit."


Chcete-li dosáhnout úspěchu a potřebujete nějaký "návod" nebo rady, jak tomu dopomoci, tak přesně pro vás mám krásný web, který jsem našla náhodou. Věřím, že někomu jistě pomůže. :)

http://blog.radek-karban.czCo vaše plány a sny?
Splnil se vám už nějaký sen, který jste si dlouho přáli až tak, že jste si to naplánovali?


Tee

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lalibertad lalibertad | 9. října 2014 v 14:28 | Reagovat

(y) bezva clanek - hezkej blog- budu ráda, když s epodíváš na můj.http://lalibertad.blog.cz

2 Tee Tee | Web | 9. října 2014 v 15:01 | Reagovat

[1]: Hmm, díky... škoda, že z komentáře nepoznám, zda jsi článek opravdu četla. Čekala bych nějakou reakci, odpověď na otázky...

3 Scarlett* Scarlett* | E-mail | Web | 9. října 2014 v 15:19 | Reagovat

Moc pěkný článek! A plně souhlasím.
Také se mi splnilo už spousty snů a dávám tomu velkou zásluhu mé nekonečné víře :D, Pravdou ale je, že se nikdy neodehrály přesně tak, jak jsem si je přála, ale pokaždé v trochu jiné podobě a v úplně jinou dobu, o to hezčí to ale mělo kouzlo :).. Jinak doufám, že Ti to s tou kapelou vyjde. (y) :)

4 Tee Tee | Web | 9. října 2014 v 16:28 | Reagovat

[3]:: To jsem ráda, že to má někdo podobně.
Ano, přesně tak, v tom je to kouzlo! :)
Děkuji moc, vypadá to, že se to rýsuje a je to na dobré cestě. ;)

5 Orida Orida | Web | 12. října 2014 v 19:36 | Reagovat

Mám overené, že sny a želania sa plnia, len treba dostatočne dlho počkať :)

6 Tee Tee | Web | 13. října 2014 v 16:14 | Reagovat

[5]: Přesně tak, na vytrvalosti taky hodně záleží... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama