Vítejte na blogu jedné rozpolcené osobnosti.
Jste-li tu poprvé, přečtěte si první článek. Pro lepší orientaci použijte mapu.
Chcete-li, zapište se na seznam blogů, kam ráda zavítám.
Nechť je vám tu dobře. Vaše Tee ...

"Je to přece (ne)možné!"

19. dubna 2015 v 22:20 | Tee |  Kniha možností
"I Have A Dream..."

Mám sen. Jako téměř každý člověk chci něco v životě dokázat, něčeho dosáhnout, splnit si své sny [a to bez ohledu na ostatní]. Jsou to malé-velké sny. Malé proto, že je nikde moc neříkám nahlas a nechlubím se jimi tolik [možná abych je nezakřikla]. Velké proto, že se někomu zdají být až příliš nereálné a nesplnitelné, zkrátka nemožné. Já však říkám, že VŠE JE MOŽNÉ, pokud si za tím člověk jde a bojuje pro své sny, nevzdává se, čelí překážkám a posiluje se jimi, stojí si za vším, co chce a co dělá, a hlavně v tom vytrvá. Jedině víra a vůle jsou potřebné ingredience k tomu, aby člověk dostal přesně to, po čem jeho srdce touží a díky čemu bude šťastný.

"Pokud se lidé nesmějí tvým snům, tak jsou tvé sny příliš malé." [Azim Premji]Chtěla bych se tu s vámi o své sny podělit, a tak uvedu menší seznam, který bude obsahovat pouze důležité body a hesla - takové částečné odkrytí mých plánů a možností do budoucnosti. Každý takový seznam jistě má, ale možná se pouze bojí snít a plánovat, budovat si svou možnou realitu ve snu. Ale to je právě ta chyba! Nesmíme se spokojit s málem, se stereotypem a s konzervativním způsobem života, chtějme toho od života víc! Teprve pak můžeme své sny uskutečnit, když je necháme vyplout na povrch, připustíme si je, dovolíme jim žít a později je třeba proměníme v realitu - vytvoříme si své sny a v realitě je pak uskutečníme. Jen se nesmíme bát, nesmíme sklopit hlavu a říct si, že to nedokážeme. Nesmíme podlehnout tomu, co nám říkají ostatní - naopak! Pokud nám lidé budou tvrdit, že naše sny jsou příliš velké a nereálné a že jich nikdy nedosáhneme, věřte mi, že to říkají většinou proto, že nám závidí to snění a takové představy o životě. Snít je být bohatý, a tvořit si realitu ze snu je být šťastný. [Tvrdím já.]


Základ mých snů tvoří takové ty klasické, obecně formulované:
  • zdraví, psychická pohoda, maturita, vysoká škola, byt, práce, manžel, zvířata, cestování, koníčky

Konkrétnější a "více snové" sny a možnosti shrnu do několika bodů [které později rozvedu ve svých seznamech]:
  • vysoká škola: filozofická (čeština, kultura, filozofie) / filmová (fotografie) / umělecká / jazyková
  • znalost jazyků: angličtina, ruština, francouzština, latina, italština/španělština, řečtina
  • cestování: Anglie, Francie, Itálie, Řecko, Španělsko, Portugalsko, Benelux, Skandinávie, Island, Indie, Nepál, Mexiko, Brazílie, Argentina, Kanada
  • jiné aktivity: výstava fotografií, obrazů a výtvorů, focení steampunkové módy, návrhářství, šperkařství, vyrábění - obchod s výrobky, jazzová (aj.) kapela, sbor (acapella)
  • dům / byt snů, čajovna + kavárna + hudební klub, vlastní kapela + nahrávací studio, vlastní dílna + galerie
  • + spoustu dalších dílčích snů a možností...

Myšlenka na závěr:
Když si uvědomím, co mám a jsem za to ráda, je to samozřejmě velmi dobře. Ale co je na tom špatného, že chci od života víc? :)


Francie, ó krásná, mám tě v srdci a tam zůstaneš navždy...

tahle hudba ve mně vyvolává představy nádherných ulic Paříže...


A co vy? Máte také nějaký (ne)reálný sen?
Sen, kvůli kterému se vám lidé smějí a ťukají si na čelo?

Tee

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Profesor Hagrid Profesor Hagrid | Web | 19. dubna 2015 v 22:49 | Reagovat

Já si kvůli svým snům ťukám na čelo sám.

2 Tee Tee | Web | 19. dubna 2015 v 22:54 | Reagovat

[1]: Tak to má být :D (u mě nápodobně) Děkuji za reakci :)

3 Elie Elie | Web | 22. dubna 2015 v 14:44 | Reagovat

Tak ten první citát se mi opravdu hodně líbí! >:) To si někam musím zapsat >:3 Moje sny jsou tak divný že by se jim nikdo už ani nesmál, šla bych rovnou do ústavu xDD

Doufám, že jednou za svými ideály dojdeš. Ona i ta cesta za snem je vlastně jeho součástí. Hodně štěstí ^^

4 Tee Tee | Web | 22. dubna 2015 v 16:31 | Reagovat

[3]: To jsem moc ráda, doufám, že se tím budeš řídit :'D :)
No asi tak nějak... :D Nechceš o tom napsat? ;)

ANO, přesně tak! Teď jsi dodala celému článku korunu, chtěla jsem, aby si někdo uvědomil něco jako "cesta je cíl"! :) Díky moc!

5 Black Angel Black Angel | 12. května 2015 v 10:22 | Reagovat

Já o tomhle tématu hodně přemýšlel. A mám tolik cílů a snů, že jen je zapsat všechny by zabralo dlouhou chvíli a došel jsem k závěru, že abych mohl splnit úplně vše, tak bych potřeboval minimálně tři klony. :D Tvoje sny jsou plně reálné a není na nich nic k smíchu. Až se uvidíme, tak ti něco povím (ale až na to bude vhodná příležitost :D). Myslím si, že by tě to mohlo úplně popostrčit dopředu. Moje pravidlo je, že člověk dokáže cokoliv, jen musí mít cíl, vytrvalost, podporu, naději a musí pro to dělat vše. Máš skvělé sny a cíle. :) Jen bych tomu neříkal sny, ale prostě cíle. (sny na mě působí trochu nereálně)

6 Tee Tee | Web | 12. května 2015 v 16:10 | Reagovat

[5]: Ale notak, nic nemůže stát v cestě k tvým snům, ani nemožnost vytvořit vlastní klony! :D (Samozřejmě tu mám jen malý základ, ale nemyslím si, že mám zase tolik snů, mám jeden konkrétní sen, který má jen víc částí. :))
Děkuju za reakci, někdo se mi za ně směje a tvrdí, že jich nikdy nemůžu dosáhnout. :D Už se těším! :)
Přesně tak, děkuji!
No, já tvrdím, že "Sny začnou být reálnými tehdy, nazveme-li je projekty." - anebo cíle, to je fakt!

7 AlbertVes AlbertVes | E-mail | Web | 5. června 2018 v 11:28 | Reagovat

The men's prostate is an essential portion of a male's reproductive :. It secretes fluids that help the transportation and activation of sperm. The prostate related can be found just while watching rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, it is usually really miserable and inconvenient to the patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.

Prostate infection, often known as prostatitis, is among the most common prostate-related condition in men younger than 55 years old. Infections in the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis may be the least common of all types of prostate infection. It is due to bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by making use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is really a condition connected with a particular defect within the gland and also the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be caused by trauma on the urinary tract or by infections received from the rest from the body. A patient may experience testicular pain, back pains and urination problems. Although it is uncommon, it could be treated by removal from the prostate defect then the use antibiotics and NSAIDs to help remedy the inflammation.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% coming from all prostatitis cases; however, researchers have not yet to ascertain what causes these conditions. Some researchers believe chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other believe intensive exercise and high lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective weight loss program is important. These are some of the actions you can take and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is important for our health and wellbeing and this will also keep the urinary track clean.

2. Some studies claim that a few ejaculations weekly will assist to prevent cancer of prostate.

3. Eat steak sparingly. It has been shown that consuming a lot more than four meals of beef a week will heighten the risk of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients needed for prostate health.

The most critical measure to adopt to make sure a wholesome prostate is to select regular prostate health screening. If you are forty years old and above, you need to go for prostate examination at least one time a year.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama