Vítejte na blogu jedné rozpolcené osobnosti.
Jste-li tu poprvé, přečtěte si první článek. Pro lepší orientaci použijte mapu.
Chcete-li, zapište se na seznam blogů, kam ráda zavítám.
Nechť je vám tu dobře. Vaše Tee ...

Zasadit semínko

12. dubna 2015 v 19:34 | Tee |  Motivační zápisník
Moje "pokroky" v plnění seznamu z motivačního článku pokračují!

  • Udělat něco, co bych si nemyslela, že někdy udělám...
Zasadila jsem semínko. Před Velikonocemi jsem našla na zemi poblíž domu malý hnědý předmět. Později jsem přišla na to, že je to semínko jírovce, tedy kaštanu [alespoň doufám, že je to on]. Po Velikonocích, v úterý 7. 4. jsem jej zasadila do květináče se zahradní zeminou, zalila a umístila na okno směrem na jih. Pak jsem ale usoudila, že je venku už dost teplo, a tak se druhým stanovištěm květináče stala kovová mříž pod střechou směrem na západ. Teď už jen čekám a doufám, že se mi poštěstí vypěstovat malou rostlinku, která však bude znamenat hodně, nebo alespoň pro mě. - Trpělivost, péče, víra v sen. Budu si jej vozit všude s sebou - když se přestěhuju, odvezu si květináč se semínkem (možná už s malou rostlinkou) do mého nového domova, abych se tam o něj mohla starat a pečovat tak částečně o svůj sen. Až vyroste do patřičné velikosti, zasadím jej na místě, kde zrovna budu pobývat, a tam se taky usadím na dlouhou dobu. Protože jak veknu uvidím strom, který bude růst a sílit, uvidím tak i své pokroky a úspěchy... :)

Myslíte si, že je to bláznivé a naivní? Je to můj plán a já v něj věřím, může se mi do něj postavit spoustu překážek (třeba že by semínko nemuselo vůbec vyklíčit - no tak najdu nové a budu pokračovat s ním). Důležité je neustupovat od svých snů, ale vytrvat v nich a přizpůsobit situaci vzniklému problému - trochu svůj sen poupravit, ale základ nechat stejný. O tom to přece je, o rozvíjení. Nemám pravdu?

Za týden jsem našla další 4 semínka, které později určite zasadím. Jedno je z dubu a je už pěkně naklíčeném takže věřím, že se určitě uchytí. Ostatní tři jsou podobné tomu prvnímu, ale pochybuji o jejich původu, jsou zkrátka neidentifikovatelná. Takže je prostě zasadím, a pokud se ujmou [jakože se ujmou a všechny!], poznám co je to za rostlinu až později. Třeba mě příjemně překvapí. :)"Až poznáš jak je krásné jenom jít a zasadit strom,
který jednou vyroste a nespálí ho mráz ani hrom"


Řekněte mi, co si o tomto mém počinu myslíte?
Udělali jste/byste někdy něco, co (by) vás nikdy před tím nenapadlo?

Tee

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Elie Elie | 13. dubna 2015 v 13:19 | Reagovat

Nemyslím, že je to naivní :) Přijde mi to jako skvělej nápad, jestli vážně vyroste. Ale i kdyby ne, jak už jsi napsala... zasadí se jiný :) Já se taky jednou pokoušela vypěstovat strom, bohužel to selhalo :D Pár jsem jich ale zasadila povenku, jak se jim daří (jestli xD), to nevím.
Tvoje články jsou vážně inspirace ^^

2 Tee Tee | Web | 13. dubna 2015 v 21:00 | Reagovat

[1]: To jsem ráda... :) děkuju, přesně tak :D hlavní je to prostě nevzdat ;) a určitě se jim daří dobře!
Nedávno mě inspirovalo pár věcí, a tak to chci předat ostatním :) víš, že někde u nás za každé narozené dítě zasadí strom? A nebo že někde sází z popela zemřelých stromy? To by bylo vážně super pak "žít jako strom" téměř věčně! :)

3 Elie Elie | 13. dubna 2015 v 21:09 | Reagovat

[2]: O tom s tím popelem jsem slyšela! :D Takový pohřeb se prý už dá někde normálně zajistit, člověk si může vybrat druh stromu a tak... o.o Je to rozhodně pěknej nápad :)
Já bych si asi vybrala dub :3 Jsou krásný a máme jich tady málo :3

4 Tee Tee | Web | 13. dubna 2015 v 21:25 | Reagovat

[3]: Jo jo, taky jsem to četla a nevěřila jsem svým očím, jaký je to skvělý nápad, lidi tak doslova "splynou s přírodou" a ještě ke všemu přispějí tak planetě! :)
Duby jsou nádherné :) já bych byla buďto lípa (můj keltský horoskop), nebo javor, anebo právě kaštan! :) Ale každý strom má něco do sebe... :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama