Vítejte na blogu jedné rozpolcené osobnosti.
Jste-li tu poprvé, přečtěte si první článek. Pro lepší orientaci použijte mapu.
Chcete-li, zapište se na seznam blogů, kam ráda zavítám.
Nechť je vám tu dobře. Vaše Tee ...

Jak se stát dámou Steampunku

12. října 2015 v 0:23 | Tee Zara |  Motivační zápisník

Aneb jak se stát a jak být doopravdy sama sebou

Byla jsem motivována. Nacházím sama sebe, konečně. Ale musím se k tomu nějak dopracovat. Proto potřebuji nějaký "návod", seznam bodů, postup, který mi pomůže k výšinám [věřte mi, že seznamy pomáhají]. Nebude to lehké, ale už jsem si v životě poradila s mnoha věcmi a situacemi, ve kterých hráli roli i jiní lidé. Tento "projekt" však bude jen a pouze o mé maličkosti [jako kdyby celý tento blog nebyl o mé maličkosti, že... *červenání se pod vlivem egoismu*, no dobře, celý ne.]. Odkazuji se na tento a tento článek, jejichž obsah vám možná řekne o tomto mém rozhodnutí více.

Jak už možná někteří vědí, jsem takové "dospělé dítě", nebo jak bych to nazvala. Stále jsem hledala své místo a řekla bych, že jej konečně začínám objevovat. [Objevuji podstatu svého já a to, čím jsem výjimečná a čím se liším od ostatních.] A o tom právě bude nejen tento článek, ale i celý blog, o mé "proměně", zlepšování, o mých krocích a pokrocích, možná i o skocích... :) Věřím, že to ani v nejmenším nebude nuda, alespoň ne pro mě, doufám však, že pro vás rovněž ne. Všichni přece někam směřujeme, chceme být sami sebou a dělat to, co nás naplňuje a činí šťastnými tvory a dušemi. Přiznejte si to i vy. ;)Inspiruji se i tímto článkem [pozor: celý v angličtině]: http://www.buzzfeed.com/steampunk/the-6-rules-of-steampunk-fashion-3n9d


Jak se liším? Možná je to v myšlení, možná ve stylu oblékání. Co je ale nejhlavnější - liším se hodnotami. Tolerance, slušnost, úcta, respekt, spolehlivost, laskavost, dobrosrdečnost, láska... To vše jsou věci mně známé a pro mě naprosto normální.

Nyní se už přesunu k seznamu či návodu, podle kterého se budu řídit [nebo se jím už vlastně i řídím].

 1. Pečovat o sebe
  Prvním důležitým bodem je naučit se starat o své tělo a o svou duši, zkrátka pečovat o své já, o sebe samotnou. Věřte mi, že to opravdu potřebuji, jelikož to zatím moc neumím... Zdraví a duševní spokojenost [čili fyzické a duševní zdraví] je totiž to vůbec nejdůležitější, proto se tomu chci věnovat přednostně. Pokud je člověk zdravý, pečuje o sebe a každý den si na sebe najde čas, je pak zákonitě spokojený sám se sebou a celkově ve svém životě.

 2. Dbát na svůj vzhled
  Teď nemyslím pouze obličej, ale i vlasy, oblečení a styl. Chci se naučit se líčit. Chci se naučit vytvářet různé účesy pro různé příležitosti. Chci se naučit nosit věci, které bych si dřív neoblékla. Chci steampunk zařadit do svého stylu napořád.

 3. Nestydět se
  Nahodit kostým/šaty, make-up, účes a úsměv a vyjít do světa. Neschovávat se. Vyjít hezky ven. Dívat se po šancích a brát ty, které se mi nabízejí. Vyrábět. Tvořit. Fotit. Psát. Kreslit. Hrát. Zpívat. Prodat to, co ve mně je.

 4. Mít se ráda
  Mít ráda svoje tělo, svou mysl, svou duši, svou osobnost, své klady i zápory, své pocity a emoce, svou inteligenci, své schopnosti a dovednosti, své vědomosti, své (svá) já. Mít ráda sama sebe. Dívat se na sebe do zrcadla a chválit se. Uvědomovat si vlastní hodnotu.

 5. Chovat se slušně
  Nejen na veřejnosti vystupovat s patřičným vychováním, s náležitou etiketou a způsoby, které v sobě nosím odjakživa. I doma a ve vztazích být asertivní, čestná, upřímná a přímá. Nehrát žádnou hru, neurážet ostatní a neubližovat jim. Být pro ostatní příkladem.

 6. Nemluvit sprostě
  Naučit se používat taková slova, aby nebyla příliš citově zabarvená a nebyl v nich negativní náboj. Protože negativní slova s sebou nesou negativní emoce a ty zase negativní tělesné pocity. A pro pocit klidu a rovnováhy je třeba takováto slova omezit na minimum.

 7. Využít šatník
  Nosit to, co chci, aniž bych se ohlížela na to, co tomu řeknou ostatní a jak se na to budou tvářit. Bude to určitě osvobozující, pokud to udělám. Proto taky potřebuju zdokonalit svůj styl a tvořit vlastní outfity, ve kterých se budu cítit dobře nezávisle na lidech.

 8. Zdobit se
  Nosit šperky a ozdoby, pásky, šály a šátky, tašky, návleky, rukavice a tak dále. Nechat vyniknout svou krásu, svou jedinečnost a osobnost. Znát ale meze a hranice a určitá pravidla, která je dobré dodržovat, abych se vyhnula případným trapasům.

 9. Mít zdravé sebevědomí
  Znát své kvality a dokázat je předvést ostatním, vážit si jich a umět jich dobře využívat. Nechtít se každému zavděčit, ale být naopak schopná říct "ne", když to tak budu cítit. To je velmi důležité.

 10. Být v dobré společnosti
  Stýkat a scházet se s podobnými lidmi jako jsem já - zajímajících se o kulturu a umění, o steampunk a historii, o literaturu a hudbu, tvořících různé věci - inspirovat se od nich a předávat si cenné zkušenosti a informace.

 11. Začleňovat se
  Být flexibilní co se týče společnosti a lidí, mezi které se dostanu. Snažit se poznat okolí a dozvědět se více o světě. Získávat přátele a navazovat vhodné vztahy, které mohou být třeba i pracovní - také moc důležité.

 12. Tvořit a "prodat" se
  Pokračovat ve své tvorbě šperků, modelů, čehokoliv, fotografovat, zpívat a umět se trochu zviditelnit. Vytvořit si webovou galerii/výstavu/obchod/koncert/... a dokázat sehnat lidi, kteří mou tvorbu a práci ocení.

 13. Mít svou osobnost
  Svou "image" nebo své já, o kterém budou vědět všichni přátelé a známí, a které bude mou součástí. Neskrývat své emoce a myšlenky, ale dokázat se projevit a vyjádřit, jelikož jen tak lidé poznají, kdo vlastně jsem.

 14. Nepochybovat o sobě
  Mít o sobě dobré mínění a vědět, kdo jsem, co chci a co pro to dělám. Stát vždy za svými názory a nenechat se odradit od svých snů. Vědět, že to, čeho chci dosáhnout, je dosažitelné - a já to zvládnu, protože v to věřím!

 15. Jít svou cestou
  Za svými sny a cíli, bez kterých by život neměl smysl, nebyl by úplný. Motivovat se k dalšímu postupu, k dalším pokusům, i přes nezdary stále pokračovat v boji za svým štěstím. Pokračovat v cestě za svým Osobním příběhem.

Možná vám to může celé připadat skoro jako samozřejmost [nebo aspoň některé body], ale pro mě je to něco nového, dlouho chystaná změna, i když postupná a pozvolná.


Mnoho se změnilo. Ale stále jsem to já.
Jsem to já, a přece jsem trochu jiná.
Mám nové jméno, se kterým sním.
Buduji přístřešek svému životu.

Tee Zara

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 anonymní anonym anonymní anonym | 31. října 2015 v 16:11 | Reagovat

Tvé články jsou inspirující. Člověk má chuť vyběhnout a udělat přesně to, co se chystáš udělat ty. Naprosto se změnit. A hlavně se té změny nebát. Protože pokud je to dobrá změna, pomůže člověku po všech stránkách. Jen tak dál!

2 Tee Tee | Web | 1. listopadu 2015 v 21:10 | Reagovat

[1]: Děkuji, vidím, že mé články mají přesně ten účinek, který jsem od nich očekávala. Snad opravdu pomůžou jak mně, tak jiným! :)

3 Dorothytrave Dorothytrave | E-mail | 19. července 2017 v 4:55 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170718

4 Flossiehem Flossiehem | E-mail | 25. července 2017 v 21:16 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170725

5 EssayErudite EssayErudite | E-mail | Web | 26. července 2017 v 13:07 | Reagovat

Essay writing Service - EssayErudite.com

We value excellent academic writing and strive to provide outstanding <a href=https://essayerudite.com>essay writing services</a> each and every time you place an order. We write essays, research papers, term papers, course works, reviews, theses and more, so our primary mission is to help you succeed academically.

Don't waste your time and order our <a href="https://essayerudite.com/" />essay writing service</a> today!

6 Flossiehem Flossiehem | E-mail | 26. července 2017 v 13:33 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170725

7 MariaJig MariaJig | E-mail | Web | 2. srpna 2017 v 15:33 | Reagovat

Хотите разнообразить вашу сексуальную жизнь? Добиться совершенно новых ощущений позволят интим-товары

Один из самых популярных способов достигнуть сильных ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью достаточно проcто добиться дополнительной симуляции эрогенных зон. Только не пользуйтесь им в одиночестве, доверьтесь своей второй половине. Это значительно укрепит вашу эмоциональную связь и позволит стать более открытыми и раскованными друг с другом.</p>
Также среди интим-товаров распространены наручники, эрекционные кольца, различные стимуляторы и смазки. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь эксперементировать с разными вариантами, и вы скоро сможете отыскать то, что понравится вам и партнеру.</p>
Стоит заметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, вагинальные шарики, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, и прочие интим-товары вы можете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

8 Aaauceoxymn Aaauceoxymn | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 17:20 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

http://segwayverona.com/

9 Carolynclova Carolynclova | E-mail | 5. srpna 2017 v 15:26 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

10 Dol11larDed Dol11larDed | E-mail | 13. srpna 2017 v 14:26 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в г. Краснодаре и г.Апшеронск. Решение любого вопроса по асфальтоукладке и дорожным работам. Быстро

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... +7(861)-241-23-45
___________________________
благоустройство зон отдыха реферат
благоустройство района зоны отдыха
благоустройство территории карьера
асфальтирование в холодное время
муп комбинат благоустройство нытва

11 DorogiKRDMup DorogiKRDMup | E-mail | 24. srpna 2017 v 9:26 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в г. Краснодаре и г.Славянск-на-Кубани. Решение любого вопроса по Благоустройству Краснодара и края. Точно в срок

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... +7 (861) 241-23-45
___________________________
бассейны благоустройство
картинка благоустройство
ооо благоустройство города окна
ищем работу благоустройство в москве
нужна ли лицензия на благоустройство

12 PeterMic PeterMic | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 18:22 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

13 PeterMic PeterMic | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 18:27 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

[b]Book Now[/b] ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

14 ConnieToump ConnieToump | E-mail | Web | 16. září 2017 v 16:29 | Reagovat

Hello friends!
I am an official representative of private company which deals with all kinds of written work (essay, coursework, dissertation, presentation, report, etc) in short time.
We are ready to offer a free accomplishment of written work hoping for further cooperation and honest feedback about our service.
Send your work topics to our email: discount@edu-paper.com. This offer has limited quantities!!!
Details on our website:
https://fixxen.com

15 AlysonKhb AlysonKhb | E-mail | Web | 9. října 2017 v 3:24 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a tiring experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random subjects and complained about his insomnia. I totally told him to <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/can-tramadol-get-you-high>here</a> and deal with it.

16 Dol77larbale Dol77larbale | E-mail | 15. října 2017 v 20:03 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

17 MIAZei MIAZei | E-mail | Web | 18. října 2017 v 21:55 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama