Vítejte na blogu jedné rozpolcené osobnosti.
Jste-li tu poprvé, přečtěte si první článek. Pro lepší orientaci použijte mapu.
Chcete-li, zapište se na seznam blogů, kam ráda zavítám.
Nechť je vám tu dobře. Vaše Tee ...

Abstrakce

Když za mě tvoří mé pocity

17. září 2014 v 12:30 | Tee
Abstraktní umění je opravdu hodně široký pojem, protože nechává prostor naší fantazii a představivosti. Takže v podstatě tvoří naše mysl a psychika více než ruka, nezáleží až tak na technice, jako spíš na procesu během tvoření, na pocitech a stavech mysli. Při takovémto tvoření ví asi jen sám autor, co všechno se ve výsledném díle zrcadlí, co je v něm obsaženo, protože nikdo jiný neví, co přitom autor prožíval a co si představoval.

V článku o fantazii malířů jsem vás seznamovala (nejen) s abstraktními díly slavných malířů, nyní bych vám chtěla ukázat něco z mé dílny. Ovšem nedozvíte se název díla, protože bych od vás chtěla, abyste mi napsali své pocity z tohoto díla, co si myslíte, že vyjadřuje jako celek, co si myslíte o barvách použitých v obrazu, o jeho částech, tvarech, o technice, případně se můžete zamyslet nad tím, jakým způsobem byl asi obraz vytvořený a jak dlouho mi trvalo ho namalovat...

Byla bych ráda, kdyby se tu sešlo více komentářů a nápadů, abych zjistila, jak to vidí ostatní lidé, kteří o obrazu a jeho vzniku nic neví. Zajímá mě, jaký pohled na to máte vy, jak se vám obraz líbí a jak se cítíte, když si ho prohlížíte.

Doplním jen, že použitý papír je čtvrtka formátu A3, jako barvy jsem použila obyčejné tempery.
Radím, abyste si každý obrázek zvlášť zvětšili, pak se vše lépe prohlíží. ;)

 
 

Reklama