Vítejte na blogu jedné rozpolcené osobnosti.
Jste-li tu poprvé, přečtěte si první článek. Pro lepší orientaci použijte mapu.
Chcete-li, zapište se na seznam blogů, kam ráda zavítám.
Nechť je vám tu dobře. Vaše Tee ...

Kniha možností

Modrý Měsíc a jeho síla

31. července 2015 v 18:03 | Tee
Dnes je magický den (a noc), jelikož se na obloze objeví druhý úplněk za měsíc červenec. Ke svému překvapení jsem v článcích ZDE a ZDE zjistila, jak mocný tento úkaz může být. Už nějakou dobu nemůžu pořádně spát, jsem rozhozená, nemůžu se na nic soustředit, nic mě nebaví a věci nedotahuju do konce... S dnešním dnem věřím, že se tohle všechno změní. Samozřejmě ne jako mávnutím kouzelného proutku, musím pro to něco taky udělat, to se rozumí. Proto si píšu seznamy věcí, svých snů, projektů a jakýchsi "úkolů", které mě tak trochu straší jako možné hrozby [a při pomyšlení na ně mi v hlavě vyskakují vykřičníky a výstražné trojúhelníky... ne, jen vtipkuju], a které bych ráda splnila během nějaké doby v blízké budoucnosti. Chyběla mi k nim však energie, chuť a síla se do toho všeho pustit.

"Je to přece (ne)možné!"

19. dubna 2015 v 22:20 | Tee
"I Have A Dream..."

Mám sen. Jako téměř každý člověk chci něco v životě dokázat, něčeho dosáhnout, splnit si své sny [a to bez ohledu na ostatní]. Jsou to malé-velké sny. Malé proto, že je nikde moc neříkám nahlas a nechlubím se jimi tolik [možná abych je nezakřikla]. Velké proto, že se někomu zdají být až příliš nereálné a nesplnitelné, zkrátka nemožné. Já však říkám, že VŠE JE MOŽNÉ, pokud si za tím člověk jde a bojuje pro své sny, nevzdává se, čelí překážkám a posiluje se jimi, stojí si za vším, co chce a co dělá, a hlavně v tom vytrvá. Jedině víra a vůle jsou potřebné ingredience k tomu, aby člověk dostal přesně to, po čem jeho srdce touží a díky čemu bude šťastný.

"Pokud se lidé nesmějí tvým snům, tak jsou tvé sny příliš malé." [Azim Premji]


Tak pěkně to začalo...

24. března 2015 v 17:57 | Tee

Co bylo, bylo. Následuje..?

Ano.
Jsem tu, ještě jsem se nezbláznila z toho všeho dění kolem sebe [pozn. aut.: já už totiž blázen jsem].
Doufám, že jste rádi [pokud tu někdo takový je].

Chci vám říct, že období, kterým procházím, není jednoduché, tento blog mi v něm měl pomoci, ale jaksi jsem na něj neměla sílu. Ta se ale doufám vrátí zpět a vše bude podle mých představ. Musí. Chci to tak. Chci psát, kreslit, tvořit, inspirovat, snít, učit se a budovat si cestu ke svým snům, bez nichž by můj život nebyl takový, jaký si ho přeju mít.

Neberte tohle všechno jako nějaké klišé, předsevzetí či něco rádoby přesvědčivého. Já se tímto posiluji a věřím, že mi to pomůže dál se rozvíjet, jelikož to je to, co potřebuju. Žít. Tato stránka má být o mně a o mých vášních, a má mi pomoci tvořit cesty k mým cílům, ať jsou jakékoliv. Chci to tu zvelebovat nadále, tak jako chci zvelebovat svůj život v reálu. Nechci virtuální svět oddělit nadobro od toho skutečného, tak by mi tento web byl celkem k ničemu, nemyslíte?

Doufám, že se mi podaří vše, o co v tuto chvíli usiluji a o co budu usilovat i později. Věřím, že se najde pár dobrých duší, které budou mé vášně sdílet se mnou a společně tak vytvoříme krásnou duši něčeho nemhotného, avšak velmi silného a velikého, plného života. Vytvoříme společně takového zvláštního tvora, který bude představovat lásku ke všemu krásnému.

Ano, něco takového je můj cíl zde. Tak mě napadá, že bychom tohoto tvora měli nějak pojmenovat... Co třeba Duch krás světa? Ne, to je moc dlouhé a moc neoriginální... Víte co? Nechte mi v komentářích nápady či rady, prosím. Budu vám moc vděčná.

Budoucnost je ve hvězdách...

9. října 2014 v 13:05 | Tee
Spousta lidí, spousta snů a plánů... Otázka budoucnosti a toho, co pro ni děláme v současnosti, jak se snažíme přiblížit svým cílům. Toto téma jako kdyby bylo volným pokračováním toho předchozího, na které jsem psala motivační báseň, o pár řádků níže pak říkám "věřte a dosáhnete úspěchu". Myslím, že víra v něco (a ne zrovna v boha) je opravdu dost důležitá pro náš vývoj a uskutečnění našich přání, ať jsou reálné nebo ne. Pokud nevěříte, že to funguje, můžu vám popsat několik svých snů, které se mi postupně plní jen tím, že věřím a "něco málo" pro to dělám. Ale všechno mi, jak se zdá, nahrává zkrátka život sám... :)

 
 

Reklama