Vítejte na blogu jedné rozpolcené osobnosti.
Jste-li tu poprvé, přečtěte si první článek. Pro lepší orientaci použijte mapu.
Chcete-li, zapište se na seznam blogů, kam ráda zavítám.
Nechť je vám tu dobře. Vaše Tee ...

Motivační zápisník

Jak se stát dámou Steampunku

12. října 2015 v 0:23 | Tee Zara

Aneb jak se stát a jak být doopravdy sama sebou

Byla jsem motivována. Nacházím sama sebe, konečně. Ale musím se k tomu nějak dopracovat. Proto potřebuji nějaký "návod", seznam bodů, postup, který mi pomůže k výšinám [věřte mi, že seznamy pomáhají]. Nebude to lehké, ale už jsem si v životě poradila s mnoha věcmi a situacemi, ve kterých hráli roli i jiní lidé. Tento "projekt" však bude jen a pouze o mé maličkosti [jako kdyby celý tento blog nebyl o mé maličkosti, že... *červenání se pod vlivem egoismu*, no dobře, celý ne.]. Odkazuji se na tento a tento článek, jejichž obsah vám možná řekne o tomto mém rozhodnutí více.

Jak už možná někteří vědí, jsem takové "dospělé dítě", nebo jak bych to nazvala. Stále jsem hledala své místo a řekla bych, že jej konečně začínám objevovat. [Objevuji podstatu svého já a to, čím jsem výjimečná a čím se liším od ostatních.] A o tom právě bude nejen tento článek, ale i celý blog, o mé "proměně", zlepšování, o mých krocích a pokrocích, možná i o skocích... :) Věřím, že to ani v nejmenším nebude nuda, alespoň ne pro mě, doufám však, že pro vás rovněž ne. Všichni přece někam směřujeme, chceme být sami sebou a dělat to, co nás naplňuje a činí šťastnými tvory a dušemi. Přiznejte si to i vy. ;)

Zasadit semínko

12. dubna 2015 v 19:34 | Tee
Moje "pokroky" v plnění seznamu z motivačního článku pokračují!

  • Udělat něco, co bych si nemyslela, že někdy udělám...
Zasadila jsem semínko. Před Velikonocemi jsem našla na zemi poblíž domu malý hnědý předmět. Později jsem přišla na to, že je to semínko jírovce, tedy kaštanu [alespoň doufám, že je to on]. Po Velikonocích, v úterý 7. 4. jsem jej zasadila do květináče se zahradní zeminou, zalila a umístila na okno směrem na jih. Pak jsem ale usoudila, že je venku už dost teplo, a tak se druhým stanovištěm květináče stala kovová mříž pod střechou směrem na západ. Teď už jen čekám a doufám, že se mi poštěstí vypěstovat malou rostlinku, která však bude znamenat hodně, nebo alespoň pro mě. - Trpělivost, péče, víra v sen. Budu si jej vozit všude s sebou - když se přestěhuju, odvezu si květináč se semínkem (možná už s malou rostlinkou) do mého nového domova, abych se tam o něj mohla starat a pečovat tak částečně o svůj sen. Až vyroste do patřičné velikosti, zasadím jej na místě, kde zrovna budu pobývat, a tam se taky usadím na dlouhou dobu. Protože jak veknu uvidím strom, který bude růst a sílit, uvidím tak i své pokroky a úspěchy... :)

Myslíte si, že je to bláznivé a naivní? Je to můj plán a já v něj věřím, může se mi do něj postavit spoustu překážek (třeba že by semínko nemuselo vůbec vyklíčit - no tak najdu nové a budu pokračovat s ním). Důležité je neustupovat od svých snů, ale vytrvat v nich a přizpůsobit situaci vzniklému problému - trochu svůj sen poupravit, ale základ nechat stejný. O tom to přece je, o rozvíjení. Nemám pravdu?

Za týden jsem našla další 4 semínka, které později určite zasadím. Jedno je z dubu a je už pěkně naklíčeném takže věřím, že se určitě uchytí. Ostatní tři jsou podobné tomu prvnímu, ale pochybuji o jejich původu, jsou zkrátka neidentifikovatelná. Takže je prostě zasadím, a pokud se ujmou [jakože se ujmou a všechny!], poznám co je to za rostlinu až později. Třeba mě příjemně překvapí. :)

Síla myšlení

8. dubna 2015 v 16:45 | Tee
Na internetu sleduji pár stránek s motivačním obsahem a občas se na nich vyskytnou opravdu dobré věci. Pár takových webů vám mohu představit, ale jsem si jistá, že některé z nich určitě znáte (možná také proto, že jsou hojně rozšířené na sociálních sítích). Třeba Motivační citáty jsou dobré pro krátké každodenní myšlenky, díky kterým si můžete spoustu věcí uvědomit a pracovat na sobě alespoň trošku každý den. Skvělé jsou také Moje pravdy, které jsou už propracovanější a delší, což ovšem není na škodu, naopak - dozvíte se tam spoustu věcí. Dalším takovým serverem je Pro náladu.cz, který pojednává o všem možném, nejen co se týká osobního rozvoje - o osobním rozvoji píše také Sebeřízení.cz. A ostatní stránky, které bych vám mohla představit, jsou pouze na facebooku, jmenují se Síla myšlení, Vaše myšlenky tvoří váš svět, a další. Pokud některé z těchto stránek sledujete, napište mi prosím zpětnou vazbu - jaká se vám líbí nejvíce, případně zda vám nějak pomáhají. :)

Nedávno jsem na jedné z těchto stránek narazila na jakýsi návod na život, který obsahuje 25 vět nebo pravidel, které je dobré nebo vhodné dodržovat, abychom mohli vést bezproblémový život bez jakýchkoli nepříjemných pocitů. Nemyslím si, že to platí stoprocentně, ale rozhodně je dobré vzít si z tohoto seznamu alespoň něco pro sebe, to nejdůležitější, co považujeme za klíčové k našemu životu a situaci, ve které se nacházíme. A právě to je dobré si zapamatovat a hlavně to umět použít, jinak nám ta pravidla k ničemu nejsou... :)

Začít u sebe!

31. března 2015 v 10:47 | Tee
Dnešek je pro mě významný den! Ne kvůli tomu, co se v něm událo nebo stalo, protože toho ani zas tolik nebylo. Je důležitý kvůli mému duševnímu posunu vpřed - začínám pro sebe něco dělat, a to zcela vážně [konečně...]. Zjistila jsem totiž, že doktoři a jiní odborníci mi tak úplně nepomohou, musím si tedy zkrátka a dobře pomoci sama. A díky tomu vzniká v mém životě nová důležitá kapitola - o mně a o mých pokrocích ve všem, co mi pomůže dosáhnout stanovených cílů [které budete moci později najít v rubrice Kniha možností]. A tak vzniká i nová rubrika zde na blogu, jakožto v mém světě přepsaném do virtuální podoby:

~ Motivační zápisník ~

Bude to něco jako "seznam předsevzetí", které si dáváme na Nový rok. Jenomže já si tentokrát žádná předsevzetí nedala, nebyla jsem v takovém rozpoložení, abych mohla nějak racionálně uvažovat [v překladu - byla jsem nemocná]. Dnes se však stalo v mé mysli něco, co si řeklo, že je úplně jedno, KDY si daná předsevzetí dáme, ale že záleží jen a pouze na tom, zda jsme schopni je splnit. [Mezi námi, novoroční předsevzetí jsou stejně většinou blbosti, jelikož je lidi považují za jakési "nutnosti", aby jejich dušička měla pokoj... Ale nechci všechny házet do jednoho pytle, někomu může pomoci právě skutečnost, že si ty cíle vytyčí v tento den a mají tak celý rok na to, aby se zlepšili a viděli své pokroky během 365-6 dní.]
 
 

Reklama