Vítejte na blogu jedné rozpolcené osobnosti.
Jste-li tu poprvé, přečtěte si první článek. Pro lepší orientaci použijte mapu.
Chcete-li, zapište se na seznam blogů, kam ráda zavítám.
Nechť je vám tu dobře. Vaše Tee ...

Tolik a tolik věcí...

XI důvodů, proč milovat podzim

17. října 2014 v 14:25 | Tee
Říkám si, proč jsem začala milovat podzim až teď, vždyť je tak krásně melancholický a rozmanitý, chaotický a klidný, rozporuplný a nedá se předvídat [podobně je na tom i má duše]... Když se ujímá vlády nad evropskou krajinou toho nádheré inspirující období a vystřídá v moci horké bouřlivé léto, najednou se vše jaksi uklidní, umoudří, zbarví se, stárne, později bledne a nakonec hyne. Ač nemám ráda téma smrti, na podzim je jí všude kolem plno [spíš až na jeho konci]. Ale pravé kouzlo podzimu je totiž v tom, že ještě před tímto zánikem se vše probudí do nejkrásnější etapy svého života, zraje, hýří barvami a vitalitou, kterou doposud svět nezažil. A zase dlouho nezažije.

"Láska má své zákony rozvoje, své vzněty, stejně jako samotný život člověka. I ona má svá kouzelná jara, horká léta, nakonec podzim, který může být pro jedny teplým, zářivým a plodným, pro jiné sychravým, tlejícím a neužitečným."

[Vissarion Grigorjevič Bělinskij]


A co miluji na podzimu? Abych pravdu řekla, tak úplně všechno. Ale kapacita článků není neomezená, proto vyjmenuji jen to nejkrásnější a nejpodzimnější, co za jiných ročních období "najdeme" jen zřídkakdy.

I. Barvy všude kolem nás

Fascinuje mě pozorovat, jak se s každým dnem a s každým slunečním paprskem mění celá krajina, jako kdyby si hrála, pořádala maškarní bál a tančila spolu s měnícím se počasím... Je v tom veliká dávka energie a zároveň podivného klidu, který na mě působí velmi pozitivně, i když třeba zrovna prší [déšť miluji tak jako tak].

 
 

Reklama